Şirket Profilimiz

Şirket Profilimiz

ÜÇ KARDEŞLER MAKİNA San. ve Tic. Ltd. Şti. bir HOŞÇA aile şirketidir.

Şirket başkanı Yaşar HOŞÇA’nın mesleğine olan bağlılığı ve ilgisi neticesinde bugün imalat, ihracat ve ithalat yapan bir firma olarak anılmaktadır. Son 38 yıllık çalışmasını Kağıt Temizlik Malzemeleri Makinelerine veren Firma, 1950’li yılların küçük torna atölyelerinden çıkan işlerden başladığı sektör tecrübesi ile bu günlere gelmiştir.


1979yılına kadar, ülke ihtiyaçlarına karşılık bulunamayan her konuda girişimcilerinin makine taleplerini karşılamak üzere çalışan aile grubu, 1980’li yıllarda artan ve bugüne kadar talebi kesilmeyen Kağıt Temizlik Malzemeleri Makineleri İmalatında hizmet vermektedir. Bugün sektörle birlikte adı anılır duruma gelen firmanın imalat parkında belli standartlara ulaşmış makinelerin yanı sıra talepleri dikkate alarak proje makine uygulamaları da yapılmaktadır.

Proje kapsamında çalışmalarını yürüten firma, standartlarını oluşturduğu malzeme stokunu ve projelerini gerçekleyecek malzeme ve hizmet alımı gibi konularda 80’i aşkın firma, kurum ve atölyeyle iş birliği yaparak çalışmaktadır. Bu yönüyle ülke içi istihdamda, sosyal ve iç pazarda ekonomik sorumluluk hisseden firma, dış pazarlarda da ihracattan milli gelire pay sağlamaktadır. İthalatı bilgi ve teknoloji transferinde kullanan firma, edinilen sonuçları ithalattan satış yerine asıl gayesi olan imalatını canlı ve güçlü tutma yolunda kullanmaktadır.

İmalat sektöründeki gayretin pazarlamada da esas olduğu tecrübesine sahip olan firma, yıllık programda bir yurt içi iki yurt dışı olmak üzere üç farklı fuar etkinliğinin içerisine dahil olmayı gelenek haline getirmeye çalışmaktadır. Yurt dışı fuarlarında tercihlerini farklı pazarlarda kullanmaya çalışırken, her sene düzenlenen Tüyap Ambalaj fuarına 10'u aşkın kez katılarak yurt içi fuarını bugüne dek gelenekselleştirmeyi başarmıştır. Firmanın fuarlardaki standları katılımda bulunduğu her yıl için ilgi dolu geçmiştir. Standlarımıza duyulan ilgi makinelerimizin kabiliyetlerini sergileyebilme başarımızın göstergesi olmuştur.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da girişimci tüketicilerimizin ve sektörümüzün karşısına ilgiye değer projelerle çıkmayı hedeflemekteyiz.